Piotr Hogendorf

Piotr Hogendorf

Biografia

Specjalista chirurgii ogólnej, specjalista transplantologii klinicznej, w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej. Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył z wyróżnieniem w 2004 roku. W roku 2008 obronił, z wyróżnieniem, pracę doktorską dotyczącą chirurgii guzów trzustki. Specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej zdobył w 2012 roku, a w roku 2016 specjalizację z transplantologii klinicznej. Dnia 29.09.2018r. uzyskał habilitację dotyczącą chirurgii trzustki.

Od listopada 2013 roku pełni funkcję adiunkta w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Balickiego w Łodzi.

Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji i kilkudziesięciu doniesień zjazdowych prezentowanych w kraju i zagranicą oraz współautorem tłumaczeń podręczników medycznych w języku angielskim.Ma szerokie zainteresowania. Swoją wiedzę kliniczną systematycznie uzupełnia na licznych szkoleniach, kursach i stażach (m.in.: Klinika Chirurgii Kolorektalnej, Klinika Chirurgii Naczyniowej, Royal Liverpool Hospital w Wielkiej Brytanii, Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Erasmus Medical University w Holandii, Klinika Chorób Wątroby Uniwersytetu w Barcelonie, Hiszpania).

Dr Piotr Hogendorf wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej oraz transplantacyjnej.

Wszystkie sesje

Sesja VII: Choroby trzustki

15 października 2022
14:00 - 15:10